aktuální/actual MIF  


3. MORAVSKÝ INDUSTRIÁLNÍ FESTIVAL / MORAVIAN INDUSTRIAL FESTIVAL      ISZOLOSCOPE  [CA]
      MALAKWA  [FR]
      CERVELLO ELETTRONICO  [US]
      ANIAETLEPROGRAMMEUR  [FR/DE]
      DETUNE-X  [IT]
      REPUBLIK OF SCREENS  [FR]
(Chrysalide side project)
      SKROL  [CZ]
      PAPRSKY INŽENÝRA GARINA  [CZ]
      SCHLOSS TEGAL  [US/CZ]
      AKIMBO  [CZ]
      DJ COLBE + DJane MROOFKA  [PL]
      DJ TOMASZ  [PL]


datum/date: 23.-24. 9. 2011
místo/location: S-cube (ex S-klub), Olomouc, CZ  [mapa/map]
start: 19:00

ISZOLOSCOPE ISZOLOSCOPE
 www.iszoloscope.net
 Usine C [live at Kinetik Festival 2009]

    Věhlasný kanadský projekt Yanna Fraussiera, nabízející kombinaci temných ambientních ploch, těžkých hlukových distorzních rytmů a breakcore-industriálu i s čistě elektronickými prvky. Ten přijede mimo jiné představit již své šesté dlouhohrající album "The Edge Of Certainty", které vydal spou s dvěma remixovými a raritními CD v loňském roce u Ant-Zen po pětileté odmlce.

MALAKWA MALAKWA
 www.malakwa.com
 Make Up Your Rules

    Nejznámější z letos široce zastoupené plodné francouzské scény bude jistě jedna z vlajkových lodí prestižního vydavatelství Alfa Matrix electro-punková Malakwa z Marseille. Se svou směsicí industriálních syntezátorů, digitálního breakcoreu, divokých kytarových riffů a provokativních punk-rockových vokálů velmi připomínající např. Ministry, Punish Yourself či NIN.

CERVELLO ELETTRONICO CERVELLO ELETTRONICO
 www.cervelloelettronico.com
 Violent Skin

    Až z USA přiletí zvukový experimentátor David Christian aka Cervello Elettronico, který virtuozně a velmi originálně míchá vlivy rhytmic-noisu, industriál-EBM a electro-ambientu. Mohli jsme se o tom přesvědčit nejen na jeho loňském již třetím dlouhohrajícím dvojalbu Bipolar, ale také na vlastní uši před 4 lety v Praze, kde spolu s P.A.L. a Twinkle patřil k headlinerům Dark Live Festu.

ANIAETLEPROGRAMMEUR ANIAETLEPROGRAMMEUR
 www.aniaetleprogrammeur.com
 Live at Drop Dead Festival 2010

    Francouzské duo tvořící v Berlíně brázdí už od roku 2005 podia po celé Evropě. Zběsilý kříženec Atari Teenage Riot, Einstürzende Neubauten s geny punku pulsujícími v jejich nářezu, doplněný na živo vytvářenou videoprojekcí nás zmasakruje poprvé v ČR. Výrazně se zapsali do povědomí svým prvním albem Die Kir(s)che auf dem Kopf, které vyšlo roku 2009. Nyní připravují druhé album, které by mělo vyjít ještě tento rok.

DETUNE-X DETUNE-X
 www.myspace.com/detunex

    Stefano Rosello, tvůrčí otec italského hudebního vydavatelství Rustblade, se nám představil již vloni po boku bubeníka legendárních Skinny Puppy Justina Benneta jako frontman světoznámých průkopníků Bahntier. Letos nám předvede svůj další projekt - rhytmic-noisový minimalistický Detune-X, s kterým brázdí již roky evropskou i americkou scénu. Příznivci Xotoxu, Terrorfaktu a Maschinenfestu, nastražte uši.

REPUBLIK OF SCREENS REPUBLIK OF SCREENS
 www.myspace.com/520849397

    Až z dalekého Tours k nám přijede Syco, frontman již u nás dobře známých a zapsaných Chrysalide, aby představil svoji novou industriálně pokleslou noisově breakbeatovou lo-fi partu z jednoho z nejprogresivnějších francouzských vydavatelství Audiotrauma Republik of Screens se svojí novou deskou. Zapomeňte na Chrysalide, tohle teprve bude apokalypsa.

SKROL SKROL
 www.myspace.com/projectskrol
 Gasteropod

    Když vloni Vladimír Hirsch představil v Olomouci svůj speciální industriální set, ještě nikdo netušil, že do roka a do dne vzkřísí s Martinou Sanollovou a Tomášem Saivonem z mrtvých jejich legendární projekt Skrol, v němž se mísí prvky martial industrialu, klasické hudby, těžkého sample artu i post punku. Jako neodmyslitelná součást domácí scény v Olomouci nemohou chybět.

PAPRSKY INŽENÝRA GARINA PAPRSKY INŽENÝRA GARINA
 last.fm/music/Paprsky+inženýra+Garina
 Live


    Paprsky inženýra Garina jsou na domácí scéně industriálními průkopníky. Jejich vlastím nákladem vydaná deska „Blbá Evropa“ v roce 1991 notně předběhla dobu. V současnosti velmi sporadicky vystupující mnohohlavé těleso vyráží na mimopražský koncert po velmi velmi dlouhé době.

SCHLOSS TEGAL SCHLOSS TEGAL
 myspace.com/schlosstegal23
 Live at Nova Alternativa 2010

    Schloss Tegal nejsou pro domácího fanouška ničím neznámým. Temní průkopníci hudby pro psychologické účely si začali prošlapávat svoji stezku ke kultovnímu postavení v industriální branži ještě v době, kdy je chodil obdivovat Trent Reznor, zrovna formující Nine Inch Nails. Ale nenechte se mást, jejich extrémní noise se silně psychogenním kosmem a podprahově tajemnými zvuky nejsou určeny pro choulostivé posluchače.

AKIMBO AKIMBO
 www.akimbo.cz
 Live in Nancy 2009 (Pixel Pourri edit)


    K inventáři festivalu již tradičně patří šumperští, četnými zahraničními koncerty protřelí, zvukoví nihilisté Akimbo, jehož členové tvoří organizační páteř celého festivalu. V programu představí to nejhorší z alba Ein Tanz mit dem Tod i novinky z připravované nové desky.kontakt/contact:
akimbo93@gmail.com
update 16.09.2011 20:45 AKIMBO
 
facebook
 
line-up:

pátek/friday
20:00  Schloss Tegal
21:00  Republik of Screens
22:00  Malakwa
23:00  Skrol
24:00  Cervello Elettronico

sobota/saturday
20:00  Paprsky inženýra Garina
21:00  Aniaetleprogrammeur
22:00  Akimbo
23:00  Iszoloscope
24:00  Detune-X